Mlha nad Shadow Sands

Robert Bryndza pokračuje v sérii thrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Zlo číhá i tam, kde ho nevidíš. Odhalte, co skrývá MLHA NAD SHADOW SANDS. Robert se tak jako u mnoha svých předchozích knih nechal inspirovat skutečným místem a událostí. Přečtete si, co říká o svém prvotním nápadu na další knihu s Kate a jejím asistentem Tristanem.

Oblast Shadow Sands byla inspirována skutečnou vesnicí a vesnicemi ve Walesu ve Velké Británii, které byly zaplaveny, aby na jejich místě mohla vzniknout vodní nádrž. Před pár lety jsem zahlédl článek v novinách o tom, jak se rezervoár budoval, aby sloužil jako zásobník na pitnou vodu pro města ve Velké Británii, a hodně mě to zaujalo.

Tahle oblast Walesu byla a vlastně dodnes je velmi chudá a lidé byli násilně vysídleni. Tento projekt na zatopení vesnic a vzniku vodní nádrže byl velmi politicky exponovaný. Ve zkratce šlo o jakýsi boj o to, že bohatí obyvatelé města chtějí čistou vodu, což stálo proti právu velšských vesničanů zůstat ve vesnicích, které oni a jejich předkové po stovky let nazývali domovem. To byl jakýsi výchozí bod pro mou představu oblasti „Shadow Sands“, která je samozřejmě fiktivním místem.

Navíc jsem uvažoval tak, že kdyby byla nádrž Shadow Sands postavena za účelem výroby energie, pak by nalezení těla v jejích vodách mohlo způsobit problémy společnosti, která elektrárnu vlastní, a výsledný konflikt by mohl vést k zakrytí vraždy. Přidejte k tomu bohatou rodinu, která vlastní nádrž, a konflikt mezi ní a ostatními obyvateli, a máte výbušnou směs pro detektivní případ!